Blog

Skąd się biorą i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej efektem występowania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się na etapie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi także do intensyfikacji procesów rogowacenia skóry, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i w ten sposób powstają krosty. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Dieta pozbawiona glutenu

Od kilku lat dieta bezglutenowa robi ogromną furorę między osobami, które interesują się zdrowym stylem życia i jedzenia. Czym jest gluten? W dużym skrócie… Gluten to zbiór białek, które możemy znaleźć w zbożach typu: pszenica, pszenżyto, żyto oraz jęczmień.

Zdrowotne okoliczności wizyty w saunie

Skandynawowie nie wyobrażają sobie życia bez wizyty w saunie. Głęboko wierzą, że sauna to najodpowiedniejsza forma odpoczynku… Oczywiście wizyta w saunie niesie za sobą multum korzystnych rezultatów dla naszego ciała. Jednak nie dla wszystkich.

W jaki sposób leczyć trądzik

Jak leczyć trądzik - oto pytanie, jakie z pewnością zadawało sobie większość osób i które dotyczy kolejnych pokoleń młodzieży oraz ludzi dorosłych. Bowiem chociaż pozornie może wydawać się, że jest to dość błaha dolegliwość, tak naprawdę jest ona niełatwa w leczeniu i przysparzająca mnóstwa cierpienia, powodowanego silnym dyskomfortem psychicznym.

Sprawdzona dieta na redukcję masy

Większość kobiet jest na diecie odchudzającej przez całe życie. Nie wynika to jednak z powodu ich nadmiernej wagi, ale troski o własną prezencję. W każdej chwili chcą się dobrze prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeśli chodzi tylko o pozbycie się 1-2 kg.