Przejdź do treści

Cellulit – co to jest i jak z tym walczyć

Każda z nas prawdopodobnie słyszał w życiu słowo cellulit. Inne nazwy to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym w zasadzie jest i jak się przejawia cellulit? Jest to pojawienie się tkanki tłuszczowej w nieodpowiednim regionie, także w nieprawidłowej formie. W rezultacie, skóra w rejonie pojawiania się cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit stanowi problem natury estetycznej dla większości kobiet. Wedle niektórych szacunków, aż do 90% z nich musi mieć problem ze skórką pomarańczową.

Komu grozi pojawienie się cellulitu?

W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że pojawienie się cellulitu grozi przede wszystkim kobietom z nadwagą. Jest to zdecydowanie nieprawda, ponieważ może on występować zarówno u osób z nadwagą, jak i u tych zupełnie szczupłych. Mimo, że lipodystrofia rzadko występuje w okresie dojrzewania, to jednak z tego powodu cierpią zarówno młode jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?

Sprawą najważniejszą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Co jest kluczem do sukcesu? Zapewne nikogo nie zaskoczy, że przede wszystkim są to dobrze dopasowana dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te dwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeśli zależy nam aby zachować skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o sposób odżywiania, to najistotniejszym jej składnikiem, jest, w tym przypadku, błonnik.

Poza tym, poza odpowiednim odżywianiem i aktywnością fizyczną, powinno się również prawidłowo dbać o swoją skórę. Konsekwentne nawilżanie i natłuszczanie ciała spowoduje, że najprawdopodobniej uda się uniknąć powstania cellulitu, lub pozbyć się go, jeśli już zdążył się ujawnić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.

Nie raz może być tak, że pomimo trzymania się odpowiedniej diety, regularnych ćwiczeń jak również balsamowania skóry, w dalszym ciągu nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Kiedy nic nie pomaga, powinno się rozważyć bardziej zaawansowane sposoby.

Istnieje co najmniej parę różnych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub też przez lekarzy. Pierwszym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie skóry, ale również zredukowanie obrzęku podskórnego.

Aby zlikwidować cellulit stosuje się także ultradźwięki. Procedury podczas których się je wykorzystuje polegają na usuwaniu cząsteczek tłuszczu.

Następny zabieg to mezoterapia. Procedura ta polega na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry odpowiednich preparatów. Warto zwrócić uwagę na to, że tę procedurę stosuje się jedynie w połączeniu z innymi metodami walki z cellulitem.

Poza tym, laser jest często wykorzystywany do poprawienia stanu skóry. Dzięki procedurom laserowym skóra staje się widocznie bardziej sprężysta i wolna od niechcianego cellulitu.

Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, jednak należy pamiętać o ich ograniczeniach. Ich najistotniejszą wadą jest raczej wysoka cena.