Przejdź do treści

Jak pilnować swojej wagi?

Daj się porwać modzie na bycie fit – zacznij dbać o własne zdrowie, wygląd, piękną sylwetkę a także ilość kilogramów. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie warto odkładać pozytywnych nawyków na kiedy indziej i czekać, aż stanie się już za późno. Niedobór dbałości o swoje własne ciało może doprowadzić do nietrakcyjnej otyłości, niedobrego czucia się a także do poważnych kłopotów powiązanych ze zdrowiem. Z tego powodu także powinniśmy dbać o siebie na co dzień – w końcu zdrowie jest najważniejsze.

Nie masz pojęcia od czego zacząć? Na początku upewnij się, jaki jest Twój cel. Chcesz schudnąć, polepszyć swoją kondycję, wyrzeźbić ciało czy może tylko jedynie żyć trochę zdrowiej?

Koniecznie sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w granicach normy. Aby to osiągnąć oblicz BMI – w internecie znajdziesz dużo różnych kalkulatorów. Wskaźnik BMI pomoże ci określić czy masz za małą wagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja waga mieści się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo dokładny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.

Gdy już określisz własny cel, zacznij krok po kroku wprowadzać zmiany we własny codzienny harmonogram. Włącz aktywność fizyczną – jeśli wcześniej nie miałaś za dużo wspólnego ze sportem, rób to stopniowo. Zmień nieco też własny sposób odżywiania – 3 większe posiłki zamień na 5 mniejszych.