Przejdź do treści

W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?

Nie potrzebujemy restrykcyjnych diet i olimpijskiego wysiłku, aby zrzucić zbędne kilogramy. Niezbędna jest motywacja i trwanie w swoich postanowieniach, a prędzej bądź odrobinę później zobaczymy rezultaty swoich prób.

Jak zrewidować, czy nasza waga jest prawidłowa?

W celu zweryfikowania wagi pomocny jest nam kalkulator bmi- wpisujemy w nim nasz wzrost i wagę, a on wylicza czy mamy niedowagę, wagę prawidłową, nadwagę, czy I lub II stopień otyłości. Należy brać pod uwagę to, że o ile u osób prowadzących umiarkowaną aktywność fizyczną wynik z kalkulatora będzie miarodajny, to ci, którzy są aktywni i mają masę mięśniową nie powinni szczególnie ufać kalkulatorowi bmi. Dlaczego? Bo jedyne co on rewiduje to waga- a chodzi o to ile mamy % tkanki tłuszczowej i mięśni.

Dieta

Kiedy okaże się, że mamy znaczną nadwagę, albo jesteśmy otyli, dobrze by było podjąć właściwe kroki. Po pierwsze dieta zdrowa! Nieprzetworzona żywność, dostarczanie organizmowi wszystkich wymaganych substancji odżywczych, minerałów i witamin, a także nawadnianie się. Wystarczy tych parę nietrudnych kroków, by zrzucić kilogramy i czuć się zdrowszym każdego dnia. Nie traktujmy diety jak zła koniecznego, tylko jak ważną rewolucję w naszym życiu- nie na trochę, tylko na zawsze. Spożywajmy to, co lubimy najbardziej, nie zmuszajmy się do dań, które w ogóle nam nie smakują- w ten sposób zdrowe jedzenie szybko przestanie nas interesować. Szukajmy alternatyw naszych ulubionych posiłków, ryzykujmy i odnajdujmy nowe smaki- ci, którzy twierdzą, że zdrowe odżywianie jest nijakie i pozbawione doznań smakowych, prawdopodobnie nigdy nie eksperymentowali w kuchni.

Czas skończyć z myśleniem, że zdrowe potrawy i aktywność fizyczna to coś niefajnego. Okazuje się, że jest całkowicie odmiennie. Kiedy nasz organizm otrzymuje to, czego potrzebuje lepiej działa, co też natychmiast odczuwamy. Do tego po ćwiczeniach w szybkim tempie poczujemy się zadowoleni i zrelaksowani, jedyne co musimy uczynić to po prostu przestać wynajdywać wymówek i podjąć próbę. Z dużą pewnością nic na tym nie stracimy, a zyskać możemy doprawdy bardzo wiele.