Przejdź do treści

Masaż dla relaksu

Stres, dolegliwości związane z bólem mięśni i głowy – takie problemy dotyczą właściwie każdego z nas. Prawda jest taka, że cierpimy na całkowity brak wolnego czasu, nie mamy szans na wytchnienie. Jak sobie pomóc? Warto od czasu do czasu zaaplikować sobie moment relaksu w doskonałym gabinecie masażu.

Ukoi nerwy, rozluźni mięśnie…

Dobrze wykonany masaż relaksacyjny korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. Zmniejsza poziom stresu, normuje właściwe krążenie krwi, rozluźnia bardzo mocno napięte mięśnie. Wspiera również nasz metabolizm. Po właściwie zrobionym masażu relaksacyjnym będziemy całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak właściwie przygotować się do masażu?

Jakiś czas przed zabiegiem odpuśćmy sobie jedzenie zbyt obfitych posiłków. Pijmy za to więcej wody, możemy też wybrać delikatne herbatki ziołowe. Dzięki nim nasz organizm szybciej usunie pewną część toksyn.

Zanim udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:

– chorobach skóry,

– ranach,

– alergiach,(Jest to szczególnie ważna sprawa, ponieważ w trakcie masażu relaksacyjnego używa się różne olejki. Któreś z nich mogą się okazać silnymi alergenami.)

– ciąży.

Dzięki temu osoba, która wykonuje zabieg będzie w stanie zastosować odpowiednią technikę masażu. Z tego typu zabiegów mogą korzystać osoby w każdym wieku, również kobiety ciężarne, jednak, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia można zasięgnąć poradę specjalisty.

Stan relaksu

właściwie wykonany masaż relaksacyjny spowoduje całkowite rozluźnienie mięśni, dlatego po tego typu zabiegu dość trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po odbyciu wizyty w gabinecie masażu raczej nie powinno się planować intensywnych ćwiczeń fizycznych albo też innych zadań, które pobudzą w nas uczucie stresu.