Przejdź do treści

Skąd się biorą i jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Podobnie jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej efektem występowania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się na etapie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi także do intensyfikacji procesów rogowacenia skóry, w wyniku czego zatykane są ujścia gruczołów łojowych i w ten sposób powstają krosty. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto zauważyć, iż trądzik na plecach nie jest niczym szczególnym, tj. nie byłby gdyby nie fakt, że potrafi autentycznie obrzydzić życie wielu osobom na etapie dojrzewania. Problem zyskuje na znaczeniu latem, gdy częściej eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się rozebrać mając trądzik na plecach? To właśnie pytanie powoduje bezsenność wielu osób.

Jakimi metodami pryszczy na plecach?

Tak samo jak w przypadku problemu ulokowanego na pozostałych częściach ciała trądzik występujący na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Tworzy się on zazwyczaj dlatego, że plecy są taką częścią ciała, na której pojawia się sporo potu, poza tym dość ciężko dokładnie je oczyścić ze zrogowaciałego naskórka.

Chcąc wyzbyć się problemu trądziku na plecach, należy zadbać zwłaszcza o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszystkie zanieczyszczenia, dzięki temu odblokujemy pory skóry, co może przeciwdziałać się powstawaniu pryszczy. W ramach kąpieli należy też choć czasami sięgnąć po mieszanki ziołowe i dokładnie się w nich wymoczyć. Takie postępowanie powinno pomóc odnieść pożądany efekt. Jeżeli natomiast trądzik na plecach przebiega bardzo intensywnie i plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może okazać się konieczne wprowadzenie kompleksowej kuracji z użyciem środków dostępnych jedynie na receptę.