Przejdź do treści

Sprawdzone sposoby na szczupłą sylwetkę

Skuteczna dieta to marzenie każdej kobiety. Niestety niełatwo zrzucić zbędne kilogramy zgromadzone przez dłuższy czas, podczas zaledwie dwutygodniowej diety. Co prawda stosując się do jej zaleceń można stracić na wadze, ale zwykle powrót do starych nawyków żywieniowych powoduje ponowne wrzucenie na wagę utraconych podczas diety kilogramów. Jest to typowy efekt jo-jo, który towarzyszy niestety większości diet. Zatem jak można schudnąć, aby uniknąć tego efektu i utrzymać uzyskaną wagę? To proste drogie panie! Wystarczy dobrze zbilansowana dieta wsparta  intensywną aktywnością fizyczną. To jedyny, skuteczny sposób na szczupłą sylwetkę.

W poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie diety dobrze jest skorzystać z pomocy dietetyka. Każda z nas jest inna, ma inne potrzeby i dlatego korzystanie z gotowych diet może nie przynosić oczekiwanych efektów. Z pomocą specjalisty od żywienia łatwiej, a przede wszystkim przyjemniej można zrzucić nadmiar kilogramów. Bierze on pod uwagę nie tylko aktualny stan zdrowia osoby, która chce się rozstać z nadwagą, ale także jej kulinarne upodobania, preferencje żywieniowe oraz tryb życia. Na podstawie uzyskanej wiedzy układa taki jadłospis, który efektywnie, z tygodnia na tydzień skutkować będzie utratą zbędnych kilogramów.

Oczywiście dieta jest bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym odchudzaniu, ale żeby była skuteczna powinna być wspierana odpowiednio intensywnym treningiem. Jednak, żeby zmobilizować się do aktywności, trzeba wybrać rodzaj ruchu, który sprawia najwięcej przyjemności. Nie koniecznie musi być to siłownia czy klub fitness. Wystarczy wykonywać systematycznie ulubione ćwiczenia w zaciszu domowym, a ich efekt na pewno będzie widoczny.