Przejdź do treści

„Stracić na wadze w oczach”?

Pomimo tego, że wiele ludzi nie przywiązuje w żaden sposób uwagi do swojej wagi, to masa ciała jest niezwykle istotna. To właśnie ona w pośrednio jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i kondycji ciała. Co zrobić, aby osiągnąć prawidłową masę? Co uczynić w przypadku, kiedy jest ona zbyt duża?

Wiele ludzi stawia sobie z tego powodu pytanie: jak stracić na wadze i co zrobić, aby utrzymać prawidłową wagę ciała. W wielu przypadkach winę za nadwagę i brak kondycji przenosi się na uwarunkowania genetyczne i nie podejmuje żadnych działań, żeby osiągnąć wagę, która nie tylko przyniesie poprawne wymodelowanie figury, ale również zagwarantuje nam dłuższe zdrowie.

Od czego zależna jest waga ciała?

Wbrew pozorom waga naszego ciała zależy tylko od nas! Internet pełen jest przykładów kobiet, które ważąc dużo ponad 100 kilogramów w kilka miesięcy potrafiły pozbyć się nadprogramowych kilogramów i osiągnąć idealny współczynnik masy do wzrostu (współczynnik BMI).

Jak jednak zrzucić zbędne kilogramy?

Fundamentem pozbycia się zbędnych kilogramów jest odpowiednia, zbilansowana dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Wszystkie poradniki, które głoszą, że samą dietą, albo samą aktywnością fizyczną można stracić na wadze, są tylko poradnikami z nazwy. Nasze ciało wymaga zarówno właściwych ćwiczeń, które pozwolą na pozbycie się posiadanej już tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wzmocnienie mięśni i wymodelowanie całej sylwetki, jak również dostarczania mu tylko niezbędnych substancji w diecie – istotna jest tutaj rezygnacja z wielu produktów, na przykład słodyczy, białego pieczywa, czy mąki pszennej, czy także innych produktów zawierających cukier (napoje słodzone).

Czy warto?

Reasumując, jeśli pragniemy zrzucić zbędne kilogramy to konieczne jest spore samozaparcie! Warto zasięgnąć porady eksperta w dziedzinie dietetyki, który konkretnie pod nasz metabolizm ułoży dietę, a tym samym rezultaty będą w szybkim tempie zauważalne! A o to właśnie chodzi!