Przejdź do treści

Terapia antycellulitowa

Cellulit to problem wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” zmagają się także też bardzo młode oraz szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się tego defektu?

Cellulit to niezwykle wymagający przeciwnik. Aby usunął się na dobre z naszego ciała musimy podjąć walkę na kilku obszarach…

Po pierwsze zdrowa dieta. Jedzmy duże ilości warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to nasz sprzymierzeniec. Zdecydowanie usprawnia usuwanie toksyn z organizmu, a w ten sposób minimalizuje grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Kolejnym krokiem powinien być ruch. Nadmiar kilogramów sprzyja powstawaniu cellulitu. Dlatego starajmy się regularnie ćwiczyć. Nie musimy natychmiastowo wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczy spacer czy ćwiczenia wykonywane we własnych czterech ścianach. Niezwykle istotne, żeby ćwiczyć regularnie, najlepiej parę razy w tygodniu. Dzięki temu zadbamy o naszą kondycję fizyczną i ujędrnimy skórę.

Po trzecie regularne masaże. Cellulit powinnyśmy regularnie masować. Do tego rytuału przyda nam się dedykowany do tego krem, ale nie jest on konieczny. Dobry będzie także peeling wykonany z soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż poprawia krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych

Rewolucja w naszej garderobie!

Zakładanie zbyt dopasowanych ubrań powoduje, że krew w naszym ciele zdecydowanie wolniej krąży. Zbyt słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Dlatego w czasie kuracji antycellulitowej postawmy na komfortowe oraz przewiewne ubrania.

Reasumując, z cellulitem można wygrać, ale każda z kobiet powinna uzbroić się w cierpliwość oraz nabrać odpowiedniej determinacji. Dodatkowo powinno się pamiętać, że „pomarańczowa skórka” bardzo szybko wraca, dlatego dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.